Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Różnice między kredytem a pożyczką.

Kredyty i pożyczki to dwa najbardziej popularne produkty finansowe z jakich na co dzień korzystamy. Na co dzień, ponieważ bardzo wiele osób codziennie zaciąga pożyczki oraz kredyty. Często dochodzi do ogromnej pomyłki, kiedy wyraz kredyt i pożyczka występują jako zamienniki lub synonimy. W rzeczywistości jedno z drugim nie ma niczego wspólnego prócz faktu, że mamy do czynienia z pieniędzmi. W dzisiejszych czasach kredyty gotówkowe wybierane są przez bardzo wiele osób do różnych celów. Jak wiadomo jest to produkt z którego nie musimy się bankowi tłumaczyć. Nie mówimy zatem w placówce o tym na co dokładnie chcemy nasze pieniądze wydać – to nie jest ważny fakt dla samego banku. Liczy się jedynie fakt, że musimy regularnie dokonywać wpłat na podany numer konta. Wejdź na Niskarata.org - najtańsze kredyty gotówkowe i zobacz porównanie ofert.

 

Pożyczka, a kredyt – czy to to samo?

Kredyty gotówkowe w banku funkcjonują na zupełnie innych warunkach. Przede wszystkim kredyt udzielany jest tylko i wyłącznie w banku i działa wykorzystując prawo bankowe. Pożyczka to umowa cywilno-prawna, która zależy całkowicie od wewnętrznego regulaminu i tego, co narzuci nam właściciel firmy pożyczkowej. Z tego powodu oprocentowanie w banku wynosi od 7 do 14 procent, a w firmach pożyczkowych potrafi wynosić nawet 120 procent. Pożyczka nie opiera się na tym co podaje KNF oraz inne instytucje finansowe. Z tego powodu kredyt bankowy jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem dla klienta. Tanie oprocentowanie to jedno. Koszty pożyczki to bardzo wiele dodatkowych rzeczy, które przez prawo bankowe są zabronione. Finansowo zdecydowanie bardziej korzystne rozwiązanie bankowe. W kilka chwil znajdziemy wiele artykułów, które pokażą różnice między kredytem, a pożyczką.

Koszta kredytu, a pożyczki.

Najlepsze kredyty gotówkowe w bankach możemy znaleźć we wszelkiego rodzaju rankingach bankowych, ale nie znajdziemy tam informacji na temat kosztów oraz pożyczek. Jak już pisaliśmy, koszta samego oprocentowania mogą różnić się wartością taką jak 100 procent. To olbrzymia różnica która dramatycznie zwiększa koszta pożyczkowania. Na pewno kredyt w banku będzie zdecydowanie bardziej korzystny. W przypadku banku płacimy za: oprocentowanie, udzielenie kredytu i oczywiście spłacamy samą pożyczoną kwotę. W przypadku pożyczek: oprocentowanie, udzielenie pożyczki, kwota pożyczki, obowiązkowe ubezpieczenie, koszt wizyty domowej doradcy finansowego, koszt zwlekania oraz telefonów od firmy pożyczkowej. Warto poczytać o pożyczkach zanim zdecydujemy się na nią zamiast kredytu bankowego.

 
23 02 15 - 08:51 | | Default
Użyte znaczniki: , , , , ,