Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Szybki kredyt przez internet. Co warto o nim wiedzieć?

W sieci, znajdziemy całą masę różnych ofert kredytowych. Wszystkie mają jedną cechę wspólną – wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Niektóre z nich są darmowe, inne z kolei wiążą się z jakimiś nagrodami, promocjami, loteriami itd. Czy jednak warto wierzyć we wszystko co się zobaczy w sieci?

Uważaj na to w co klikasz

Niektóre oferty kredytowe mają postać bardzo agresywnych reklam, które wręcz polują na kliknięcie internauty. Zachęcają one do skorzystania z szybkiej pożyczki, która ma być wybawieniem dla naszego portfela. Czy jest to przypadek że najwięcej tego typu reklam pojawia się właśnie w okolicy Świąt? Jeśli już zobaczymy taką reklamę, najlepiej w nią nie klikajmy. Często tego typu aplikacje internetowe mają szkodliwy wpływ na działanie naszego komputera. Co więcej – mogą one przekierowywać nas do stron z różnego rodzaju wirusami, aplikacjami szpiegowskimi itd. Nawet jeśli taka reklama wygląda bardzo porządnie, może się okazać że poprowadzi ona nas do strony wyłudzającej dane. Sprawdź - nasza strona internetowa - kredyt gotówkowy z najniższa ratą.

Uważaj na przedstawianą ofertę

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, tego typu reklamy mają przedstawiać wybrany produkt finansowy jak najbardziej korzystnie. Czy wobec tego powinniśmy być naiwni? Z pewnością nie! Warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście przedstawiona oferta jest warta naszej uwagi. Sprawdźmy jakie oprocentowanie jest na danym kredycie/ danej pożyczce. Sprawdźmy też opinię na temat określonego wierzyciela. Przeanalizujmy umowę! Nie musimy od razu jej podpisywać. Uważajmy też na różnego rodzaju kalkulatory kredytowe. Wprawdzie przedstawiają one wybrany produkt finansowy jako bardzo korzystny, jednakże często nie mówią o różnych dodatkowych opłatach, które w przypadku tego typu zobowiązań mogą być bardzo dotkliwe.

Sprawdź parametry swojego połączenia internetowego!

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna sprawa. Być może w dzisiejszych czasach nie jest to problemem, ale korzystając z sieci GPRS, EDGE a nawet w niektórych przypadkach UMTS, możesz mieć trudności ze złożeniem wniosku kredytowego. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt/pożyczkę przez internet, warto wybierać wierzycieli których witryny obsługują szyfrowanie połączeń. Dzięki temu mamy pewność, że podawanych przez nas danych nikt nie podsłucha. Jeśli mówimy zaś o połączeniu szyfrowanym, korzystanie z wyżej wymienionych protokołów może być bardzo utrudnione. Jeśli Twoje połączenie zostanie zerwane, nie klikaj w „odśwież”. Może się okazać, że w ten sposób jeszcze raz złożysz wniosek, aplikując sobie dwa zobowiązania. Lepiej kliknąć we „Wstecz” a następnie sprawdzić stan danego wniosku.

Nie ważne, czy zaciągamy kredyt czy też pożyczkę. Nie ważne, czy potrzebujemy małej, czy dużej kwoty. W każdym przypadku ochrona naszych danych osobowych to podstawa. Jeśli nie zadbamy o nią, może się okazać że wprawdzie zaciągnęliśmy chwilówkę na kwotę 500 złotych, a ktoś przy okazji wyłudził na nas kredyt o wartości dziesiątków a może nawet setek tysięcy złotych.

 
29 04 15 - 11:00 | | Default