Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Jak unikać kłopotów kredytowych

Społeczeństwo nastawione jest na szybkie spełnianie swoich potrzeb. Niekiedy kłopoty kredytowe w doprowadzają gospodarstwa domowe do prawdziwych tragedii ekonomicznych. Zanim zaciągniemy kredyt gotówkowy określmy własne potrzeby.

Kredyt gotówkowy to narzędzia finansowe. Na prowizje i raty w wysokości zero procent daje się nabierać sporo ludzi. Podstawowym błędem jest zaciąganie kilku kredytów gotówkowych. Należy unikać ociągania się ze spłatami rat inaczej jesteśmy narażeni na niepotrzebne dodatkowe odsetki karne. Wszystkie zaległości, które pojawiają się na naszym kocie zapisywane są w Biura Informacji Kredytowej.

W przypadku pojawienia się już problemów ze spłatą kredytu gotówkowego przede wszystkim nie można chować głowy w piasek. Z bankiem po prostu trzeba rozmawiać. Wiadome jest, że nie anuluje nam spłaty kredytu ale po zapoznaniu się z historią naszych problemów możemy negocjować warunki umowy. Najgorszym rozwiązaniem jest niezapłacenie raty kredytu bez wcześniejszego kontaktu z bankiem. Rozwiązanie naszych kłopotów ze spłatą rat zależne jest od naszej sytuacji. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapłacić dwóch, trzech rat to możemy np. skorzystać z wakacji kredytowych. Jeśli kredyt był dotychczas spłacany terminowo to w większości banków przysługuje nam prawo do odroczenia terminu spłaty raty. Takie rozwiązanie jest krótkoterminowe i może trwać maksymalnie 3 miesiące.

Innym dobrym sposobem na obniżenie wysokości miesięcznych rat jest wydłużenie spłaty kredytu. Należy jednak pamiętać, że dłuższy termin spłaty kredytu gotówkowego łączy się ze zwiększeniem kosztów.

Co zrobić jeśli mamy kilka kredytów?

Jeżeli mamy zobowiązania w kilku bankach i mamy problemy z terminowym spłacaniem rat to w takiej sytuacji możemy skorzystać z konsolidacji kredytów. Konsolidacja to nic innego jak kilka naszych zobowiązań zastąpienie jednym, udzielanym na dłuższy okres. Raty miesięczne są mniejsze niż dotychczasowe. Konsekwencją takiego kredytu jest wydłużenie okresu spłaty oraz wzrost kosztów takiego kredytu. Kredyt konsolidacyjny to więcej zapłaconych odsetek ale dzięki niemu możemy odzyskać płynność finansową i regularnie spłacać pozostałe raty.

 
19 05 15 - 14:13 | | Default