Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Lokata internetowa

Wiele osób sugeruje się tym, że lokata powinna być otwierana tylko i wyłącznie w placówce bankowej. Czasy się zmieniły i teraz mamy możliwość założenia lokaty bez wychodzenia z domu. Jakim cudem? No cóż, magia internetu.

Jak to działa? Klient, który posiada swoje konto osobiste w danym banku i zapragnie mieć lokatę to może sobie ją otworzyć bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo proste, wystarczy tylko wejść na swoje konto bankowości internetowej i otworzyć odpowiednią zakładkę. Przy odpowiednim wypełnieniu formularza już mamy założoną lokatę. Proste, prawda? Problem może się pojawić w przypadku kiedy chcemy założyć lokatę w danym banku a nie posiadamy w nim konta osobistego. 

Czy w takim przypadku musimy je zakładać? Absolutnie nie. Po wypełnieniu wniosku czekamy aż pracownik banku do nas oddzwoni i przekaże wszystkie potrzebne informacje. Zakładaniu lokat przez internet sprzyja nie tylko wygodzie, ale także oszczędności czasu. Kiedy jesteśmy zapracowani praktycznie nie mamy czasu na wizytę w banku i ciągle ją odkładamy. W tym przypadku możemy zarządzać swoją lokatą nawet bez wychodzenia z domu. To ogromny przełom jeśli chodzi o załatwianie formalności. Zamiast podpisywania stosów papierów i czekaniu w kolejce w banku można wszystko załatwić od ręki.

Lokata w placówce bankowej

Minusem z pewnością jest to, że musimy czekać w kolejce. Można zauważyć, że grupa seniorów z pewnością wolą porozmawiać twarzą w twarz z pracownikiem banku niż komunikować się z nim przez internet czy także porozmawiać przez telefon. Wolą złożyć imienny podpis na umowie niż robić to na odległość. Podczas gdy młodzi ludzie z radością wypełniają wniosek o założenie lokaty przez internet. To dla nich szansa załatwienia formalności bez wychodzenia z domu. Czy wizyta w banku jest bezpieczniejsza? Tak, pod warunkiem, że nie niesiemy ze sobą dużej sumy pieniędzy do banku.

Możliwości lokaty internetowej

Mimo, że to w zasadzie nic nowego, ale lokata osiągnęła zupełnie nowy poziom. Oferta lokat internetowych rozstała rozszerzona co gwarantuje nam jej założenie bez konieczności wychodzenia z domu jak i bez posiadania konta osobistego w określonym banku. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i przelać pieniądze na rachunek bankowy. Koniecznością jest tutaj kontakt telefoniczny za pomocą którego można zweryfikować dane klienta. Pozwala to na elastyczne zarządzanie pieniędzmi. Ponadto może wypłacać kiedy chce małymi sumami, ale niestety nie może nic dopłacać. Na lokacie procent rośnie dokładnie tak samo jak lokaty, które są zakładane po wizycie w banku. W niektórych bankach są naniesione limity jeśli chodzi o tego typu operacje, ale są także placówki, gdzie nie ograniczają się oni do określonej liczby depozytów. Sam proces zerwania lokaty jest banalnie prosty – wystarczy tylko zadzwonić do banku i nasze środki z powrotem wracają na konto. Jednak pozostaje ryzyko, że nie dostaniemy określonej w umowie odsetek. Lepiej zatem wypełnić jeden wniosek w domu niż zagłębiać się w dziesiątki formularzy. Często jednak się tak zdarza, że klienci, którzy zdecydowali się na założenie lokaty w banku w późniejszym czasie decydują się także na konta osobiste. Wszystko to z powodu zadowolenia z usług konkretnego banku.

Można zaobserwować wzrostu usług oferowanych przez internet. Kilkanaście lat temu gdyby mi ktoś powiedział, że można założyć lokatę bankową bez wychodzenia z domu tylko za pomocą komputera z pewnością kazałabym mu się stuknąć w głowę. Dziś jest to na porządku dziennym i możemy być pewni, że to nam ułatwiło życie.

 
26 04 17 - 11:06 | | Default
Użyte znaczniki: , , ,