Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Czy warto brać kredyt gotówkowy na małe kwoty?

Zazwyczaj jest tak, że nagłe i często nieoczekiwane wydatki pojawiają się w każdym miesiącu. Jednak miesiąc wrzesień i grudzień to te miesiące kiedy nasze wydatki są najbardziej wzmożone. Wówczas warto przyjrzeć się nieco bliżej ofertom pożyczek gotówkowych. Z pewnością przekonamy się wówczas że to najtańszy sposób na zdobycie pieniędzy od zaraz. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję warto wcześniej przeanalizować również inne możliwość i rozwiązania jak np. pożyczka, debet na koncie czy też dług na karcie kredytowej, a może masz jakieś lokaty z których możesz wypłacić gotówkę, jeżeli nie to założ je na http://www.moja-skarbonka.pl.

Nagłe pożyczenie pieniędzy pojawia się zazwyczaj co jakiś czas, a co za tym idzie zadajemy sobie również pytanie czy podpisać umowę z bankiem na debet w koncie a następnie mieć możliwość skorzystania z tych pieniędzy w razi potrzeby, czy może zdecydować się na kartę kredytową wiedząc że nie będziemy w stanie spłacić kredytu w okresie bez odsetkowym, inna opcja to możliwość zaciągnięcia pożyczki gotówkowej n niewielką kwotę np. 1000 czy też 1500 zł.

W internecie możemy znaleźć strony gdzie doradcy finansowi porównują oferty z różnych banków. Jednak zanim podejmiemy ostatnią decyzję nie zapomnijmy o banku w którym posiadamy już konto, gdyż ten bank może przygotować dla nas najkorzystniejszą ofertę z racji tego, że jesteśmy jego stałymi klientami.

Pożyczka gotówkowa to najlepsze rozwiązanie

Porównując ze sobą te trzy możliwości czyli pożyczka gotówkowa, debet w koncie oraz dług na karcie kredytowej, eksperci udowadniają że najlepszym i najkorzystniejszym dla nas rozwiązaniem będzie pożyczka gotówkowa. Jak się jednak okazuje pożyczka gotówkowa mimo tego, że jest najtańsza nie jest jednak najczęściej wykorzystywana przy okazji zadłużania się na niewielkie kwoty czyli na kwoty do 2000 złotych. Klienci decydujący się na ten rodzaj pożyczki zazwyczaj podejmują starania na kwoty co najmniej dwu bądź trzy krotnie wyższe. Jak się jednak okazuje nawet dla mniejszych kwot warto jest zdecydować się na tego rodzaju pożyczkę i przejść przez całą ścieżkę formalności związanych z pożyczką gotówkową. Taka decyzja może okazać się dla nas korzystna i z pewnością przyniesie niższe koszty obsługi długu. Inną zaletą takiej decyzji będzie również większa mobilizacja do spłaty zadłużenia która zostanie nam narzucona przez bank poprzez ściśle określony harmonogram spłaty rat którego należy się trzymać.

Debet w koncie

Drugim rozwiązaniem które w rankingach znalazło się tuż za kredytem gotówkowym jest debet w koncie. Niektórych bankach przewaga kredytu nad limitem kredytowym jest bardzo niewielka. To rozwiązanie w każdym banku będzie zdecydowanie bardziej opłacalne niż dług na karcie kredytowej. Jedynym utrudnieniem może się okazać to że debet w koncie możliwy jest tylko w tych bankach w których klient od kilku miesięcy posiada już ROR z wpływami. Banki zazwyczaj nie są skłonne do podjęcie takiej decyzji na rzecz osób które przychodzą z ulicy. To rozwiązanie nie jest jednak najlepszym pomysłem na zadłużanie się na dłuższy czas.

Kredyt ratalny a dług na karcie

Jak wynika z analizy ekspertów to rozwiązanie okazuje się być jednym z najdroższych i najmniej opłacalnych. Kredyt ten może kosztować jeszcze więcej jeżeli klient zdecyduje się na wypłacenie gotówki. Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu na karcie kredytowej to tylko wówczas kiedy będziemy mieli pewność, że da się go zamienić na niżej oprocentowany kredyt.

Jak się okazuje bardzo często jest tak, że to co wydaje się najtańszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem, w praktyce wcale takie nie będzie. Dlatego też przed podjęciem każdej decyzji związanej z pożyczaniem pieniędzy warto poprosić pracownika banku o kalkulację kosztów związanych z tym kredytem.

 
20 03 18 - 10:23 | | Default