Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Kredyt gotówkowy na wiele sposobów

Kredyty gotówkowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Kwota uzyskana w ramach kredytu waha się od kilkuset to nawet kilkuset tysięcy złotych. W znacznej mierze jest ona zależna od wysokości dochodu netto kredytobiorcy jak również od ewentualnych niespłaconych zobowiązań w innych bankach. Panuje tu zasada, że im większe posiadamy zadłużenie w innej placówce, tym mniejsza szansa, że zostanie nam przyznana wnioskowana kwota kredytu. Duży wpływ na to ma bez wątpienia regularność i sumienność w spłacaniu zaległych rat. Jeśli jesteśmy rzetelni, nasze szansę na otrzymanie potrzebnej sumy kredytu z pewnością wzrosną. Kredyty gotówkowe można spłacać nawet przez okres 12 lat. Każdy z nas powinien dopasować propozycję adekwatną do swoich oczekiwań a przede wszystkim możliwości finansowych, gdyż kredytowanie jest zobowiązaniem na lata. Pod uwagę należy wziąć kilka możliwości oferowanych przez placówki bankowe. Przede wszystkim, czy zdecydować się na niższe raty i jednocześnie wydłużyć okres spłacania kredytu, czy może podjąć decyzję o większej kwocie ratalnej, jednak na zdecydowanie krótszy okres spłaty? Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest możliwość wzięcia kredytu na dłuższy okres, z możliwością wcześniejszej spłaty w nagłym przypływie gotówki. Kredyty gotówkowe cechuje przede wszystkim to, że banki przeważnie nie pobierają opłaty za wcześniejszą ich spłatę. Zyskujemy zatem komfort płacenia niskiej miesięcznej raty, dzięki czemu nasz domowy budżet nie ulegnie degradacji.

Kredyt czy pożyczka bankowa?

Kredyty gotówkowe zwane również kredytami bankowymi, to pisemna umowa pomiędzy kredytodawcą a kredytobiorcą. Kredytodawcą w tym przypadku określany jest bank udzielający pożyczki klientowi, zwanemu dalej kredytobiorcą. Obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest terminowa spłata zadłużenia w ustalonych przez bank ratach, wraz z odsetkami, zwykle w formie comiesięcznych rat. Kredyty gotówkowe udzielane są klientom, określanym przez bank jako osoby posiadające wystarczającą zdolność kredytową. Analiza przeprowadzana jest głównie na podstawie poziomu dochodów oraz wysokości ewentualnych zobowiązań, jak również historii spłat poprzednich zaległości w innych placówkach bankowych. Kredyty gotówkowe różnią się od pożyczek tym, że są udzielane na konkretny z góry założony cel. Pożyczki gotówkowe, w znacznie niższej kwocie, wykorzystujemy dowolnie, bez konieczności ustalania tego z pożyczkodawcą. Warto wiedzieć, że udzielanie kredytów jest jedną z czynności przysługujących tylko i wyłącznie bankom i ewentualnie mniejszym instytucjom kredytowym czy oddziałom instytucji kredytowych, jak również kasom. Wszystkie pozostałe firmy, nie funkcjonujące w oparciu o prawa bankowe, zobligowane są tylko i wyłącznie do udzielania pożyczek.

Kredyty dla każdego

Każdy kredyt może być udzielony zarówno osobie prywatnej, jak również firmie, przedsiębiorstwu, korporacji, wspólnocie, spółdzielni czy samorządowi. Klienci indywidualni mogą liczyć na m. in. kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, samochodowe, czy kredyty w rachunku bieżącym, gdzie cel kredytowania jest przedstawiony w sposób bardzo ogólny. Biorąc pod uwagę kredyty przeznaczone dla firm czy przedsiębiorstw, warto wyróżnić kredyty inwestycyjne czy obrotowe. Kredyty bankowe są z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Wybór różnego typu finansowania jest naprawdę ogromny i czasami nie sposób się w nich odnaleźć. Doskonałym rozwiązaniem są dostępne nieodpłatnie kalkulatory kredytowe, które pomogą nam obliczyć dokładną kwotę do spłaty, naliczoną wraz z odsetkami. Należy ich szukać na stronach www konkretnych placówek bankowych.

 
02 04 19 - 11:07 | | Default