Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Pierwsza hipoteka? Mamy kilka przydatnych informacji!

Większość płatności hipotecznych to tak zwane płatności mieszane, które łączą spłaty kwoty głównej z odsetkami jednocześnie. Kiedy zaczynasz spłacać kredyt hipoteczny, znaczna część twoich płatności idzie w kierunku odsetek, a nie kwoty głównej. Z czasem jednak kwota główna pożyczki maleje, co oznacza, że kwota, którą musisz spłacić w związku z odsetkami, również spada.

W związku z tym część płatności, która idzie w kierunku odsetek, będzie się z czasem zmniejszać, a kwota, która idzie w kierunku zleceniodawcy, z czasem rośnie. Dlatego dodatkowe płatności ryczałtowe powodują tak dużą różnicę, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny; idą bezpośrednio do twojego zleceniodawcy, podczas gdy twoje zwykłe spłaty kredytu hipotecznego nie. Użyj kalkulatora hipotecznego, aby ustalić, ile zapłacisz odsetek w okresie trwania pożyczki.

Czy wiesz, że Twój obecny pożyczkodawca nie zawsze da ci najlepszą ofertę przy odnowieniu kredytu?

Większość właścicieli domów odnawia hipotekę i tego samego pożyczkodawcy, u którego posiada aktualną hipotekę. Nie ma w tym problemu - z wyjątkiem tego, że ponad połowa właścicieli domów odnowiła swoje kredyty hipoteczne bez negocjowania innych warunków niż te, które zostały im przedstawione w oświadczeniu odnowienia, zgodnie z danymi.

Kredytodawcy obstawiają fakt, że nie będziesz chciał zmienić pożyczkodawców, a zatem nie będą się starać, aby cię zatrzymać. Oznacza to, że prawdopodobnie możesz znaleźć lepsze stawki i / lub bardziej elastyczne warunki w innym miejscu. Nie masz ochoty na poszukiwania innych warunków? Zadzwoń do brokera kredytów hipotecznych, aby zrobił to za Ciebie.

Kredytodawcy chcą, aby miesięczne koszty spłaty kredytu wynosiły mniej niż 32 procent twoich dochodów

Kiedy Twój pożyczkodawca kwalifikuje Cię do kredytu hipotecznego, używa systemu opartego na twoich raportowanych i możliwych do udowodnienia dochodach, a także Twoich długach. Chcą mieć pewność, że miesięczne koszty - w tym:

  • hipoteki

  • podatki od nieruchomości

  • opłaty za ogrzewanie

  • opłaty za mieszkanie

nie będą przekraczać 30-32 procent tego, co dodajesz. Chociaż ta liczba jest nieco wyższa niż koszty arbitrażowe i mieszkaniowe, dochody i wydatki na życie różnią się w zależności od rynku mieszkaniowego, jeśli nie spełnisz kryteriów, wtedy wniosek o kredyt hipoteczny może zostać odrzucony.

Hipoteka nie równa się gwarantowanej dobrej inwestycji

Dom to duża inwestycja, a każdy dobry planista finansowy powie ci, że wszystkie jaja w jednym koszyku nie są dobrą długoterminową strategią inwestycyjną; jest przeciwieństwem dywersyfikacji.

 
04 06 19 - 15:10 | | Default