Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Na czym polegają kredyty konsolidacyjne?

Bez względu na to, gdzie patrzysz, są ludzie, którzy walczą z problemami finansowymi. Czasy są trudne dla prawie każdego, a wydaje się, że tym troskom nie ma końca. Niektórzy ludzie pracują więcej niż na jednym etacie, podczas gdy inni pogrążają się w morzu rachunków i wierzycieli. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz zrobić kilka rzeczy. Dobrym sposobem radzenia sobie z rachunkami jest konsolidacja pożyczki, a więcej o tym rozwiązaniu znajdziesz na www.17bankow.com.

Zanim zdecydujesz, czy konsolidacja kredytu jest dla Ciebie, czy nie, upewnij się, że wiesz, co to jest i co z tego wynika. Z definicji konsolidacja kredytu to praktyka łączenia kilku rachunków w jeden dług z nową pożyczką. Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że kredyt konsolidacyjny eliminuje ich długi. Z jednej strony, ale nie do końca. Nadal musisz spłacić nową pożyczkę.

Inną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, musisz wykazać zdolność do spłaty pożyczki. Pożyczkodawcy będą sprawdzać:

  • twoje dochody
  • kredyt
  • historię przeszłych płatności

Czasami można zabezpieczyć kredyt konsolidacyjny, dając w zastaw coś takiego jak dom lub pojazd na zabezpieczenie. Jeśli jesteś właścicielem firmy, w niektórych przypadkach jej aktywa można również wykorzystać jako zabezpieczenie. Problem jest taki, że jeśli nie dokonasz płatności, stracisz wszystko, co wystawisz.

Może to działać na Twoją korzyść, jeśli masz nieopłacone karty kredytowe lub dużo pożyczek studenckich – problem się powiększa. Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej jest zazwyczaj niższe niż stawki na kartach kredytowych. Ale powinieneś również wiedzieć, że czasami pożyczkodawca może zaoferować Ci początkową stopę procentową, która może wzrosnąć po pewnym czasie. Wielu ludzi tęskni za tym faktem, a następnie są zaskoczeni, gdy kwota, którą muszą zapłacić, się zmienia.

Możesz uzyskać kredyty konsolidacyjne od różnych instytucji finansowych. Niektóre z tych instytucji to kredytodawcy kart kredytowych, kredytodawcy hipoteczni, firmy konsolidujące pożyczki, a także banki. Rodzaj pożyczki, którą otrzymasz, będzie różny w zależności od firmy. Na przykład pożyczkodawca hipoteczny zaoferuje pożyczkę, o ile będziesz miał dom do spłacenia, podczas gdy kredytodawcy kart kredytowych skonsolidują wiele długów na jednej karcie.

Dla osób, które nie mają zabezpieczenia, aby je wystawić, jest inna opcja, którą poleca wielu ekspertów finansowych. Są to specjalnego rodzaju pożyczki, które mają kilka zalet w stosunku do innych rodzajów pożyczek konsolidacyjnych. Kredytodawcy tego rodzaju nie obciążają Cię ukrytymi kosztami ani dodatkowymi opłatami. Oprocentowanie pożyczek tego typu może być dużo niższe niż stawki uzyskiwane od innych rodzajów firm pożyczkowych.

 
26 07 19 - 12:28 | | Default