Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Czy 500+ wpływa na zdolność kredytową?

Beneficjentów największego programu socjalnego w historii Polski przybywa. Czy jednak dodatkowe pieniądze wpływają na zdolność kredytową w bankach, przy udzielaniu kredytu hipotecznego? Odpowiedź na te pytanie znajdziesz na kredyt-bez-obaw.pl.

Zdolność kredytowa, a problematyka programu socjalnego

Wpływ 500+ jest na pewno widoczny w dochodzie rozporządzalnym gospodarstw domowych. Świadczenie uzyskuje kilka milionów rodzin, a sytuacja na rynku nieruchomości jest w miarę stabilna od lat ze względu na utrzymujące się niskie stopy procentowe. Preferencyjne traktowanie, tylko na podstawie 500+ nie wystarczy do osiągnięcia pozytywnej zdolności kredytowej. W dalszym ciągu banki preferują stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, dochód podstawowy bez świadczenia najczęściej mocno powyżej średniej krajowej, wysoki wykład własny. 500+ ułatwia na pewno zbudowanie bazy do wkładu własnego, co pozwala znacznie szybciej uzyskać wymagane ustawowo warunki finansowania nieruchomości.

Dlaczego się nie uwzględnia?

Banki, co do zasady nie uwzględniają zasiłków, alimentów do dochodu, ponieważ to problematyczna, często niezbyt stała formuła finansowania. Jeżeli posiadasz pieniądze z najpopularniejszego programu socjalnego zainteresuj się regulaminem każdego banku z osobna. Dlaczego banki unikają 500+ przy analizowaniu zdolności kredytowej? To wzmocnienie tymczasowe budżetu domowego, ponieważ obowiązuje do ukończenia 18 roku życia przez dziecko/dzieci. Dochodzi do tego ryzyko zmian politycznych. 500+ może nie obowiązywać tak długo, jak się zakłada ze względu na zmienny cykl koniunkturalny, znaczące kryzysy, po prostu brak pieniędzy w budżecie.

Pożyczki krótkoterminowe to nieco inna kategoria

Czy warto odchodzić od 500+ w analizie kredytowej?

Odchodzenie od 500+ przez banki to podstawa bezpieczeństwa ekonomicznego. Odkładanie pieniędzy z programu socjalnego na wkład własny to najlepsza strategia, do której wypada dołączyć stabilizację zatrudnienia na umowę o pracę na czas nieokreślony.

 
15 10 19 - 12:25 | | Default