Kategorie

Linki

Nowe komentarze

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny, to dość popularne pojęcie. Co ono właściwie oznacza i jakie zobowiązania możemy skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny, to zobowiązanie, którego udziela bank na spłatę innych zobowiązań pokroju pożyczki, kredytu gotówkowego czy kredytu na samochód. W ten sposób klient, zamiast opłacać kilka rat dla kilka banków, może spłacać jedną ratę. Skonsolidować możemy różne kredyty z różnych placówek. Co ważne – bank sam dokona spłaty zobowiązań. Jeśli potrzebna jest nam dodatkowa gotówka, to warto o nią zawnioskować. O tym, jakie kredyty będziemy konsolidować decydujemy samodzielnie. Wcale nie musimy konsolidować wszystkich posiadanych zobowiązań. Konsolidacja ceniona jest przede wszystkim ze względu na większą kontrolę wydatków. W ten sposób nie musimy pamiętać o spłacie kilku zobowiązań. Spłacamy bowiem jedną ratę. Możemy ją także zmniejszyć, oczywiście pod warunkiem wydłużenia czasu zobowiązania. Dla wielu osób jest to jednak mimo wszystko bardzo dobre rozwiązanie.

Kto może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

O kredyt konsolidacyjny mogą ubiegać się przede wszystkim osoby, które posiadają kilka zobowiązań. Przed udzieleniem nam kredytu bank sprawdzi naszą finansową przeszłość. Zbada też naszą obecną sytuację i zdolność kredytową. W tym celu może nas poprosić o dostarczenie dokumentów o dochodach i informacji na temat aktualnego stanu zadłużenia. W jaki sposób możemy udokumentować nasze źródło dochodu? Przede wszystkim prosząc o nie pracodawcę. Jeśli jesteśmy ciekawi, jakie kredyty podlegają konsolidacji, warto zaznaczyć, że w zasadzie każde. W grę wchodzą zarówno kredyty gotówkowy, kredyt na samochód, kredy hipoteczny, karta kredytowa, jak i pożyczka. Jak widać konsolidacja to rozwiązanie dla wielu osób. Oczywiście, większość z nas ma świadomość tego, że niższa rata wiąże się z dłuższym okresem kredytowania i bardzo często gorszymi warunkami kredytowania. Ale wcale nie musi tak być. Warto spróbować negocjować warunki.

Kredyt konsolidacyjny może nam się przydać w wielu przypadkach. Czasami możemy nie radzić sobie ze spłatą obecnych zadłużeń z powodu wysokich rat. Innym razem utracimy jedno ze źródeł dochodów i obecne pożyczki zbyt nas obciążają. Wtedy z pomocą faktycznie może przyjść nam kredyt konsolidacyjny. To też rozwiązanie dla osób, które chcą obniżyć ratę, ponieważ planują w niedługim czasie inne wydatki i chcą nieco odciążyć swój budżet. Przy czym, abyśmy mogli uzyskać kredyt gotówkowy, konieczne jest posiadanie dobrej historii kredytowej. Jeśli mieliśmy do tej pory problemy ze spłatą zobowiązania, bank może odmówić nam kredytu. Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, warto przeanalizować swoją sytuację finansową oraz nasze możliwości i potrzeby. Nie bez znaczenia są też nasze oczekiwania. Przy czym należy je później zestawić z rzeczywistością. Następnie przejrzyjmy dostępne oferty kredytów i wybierzmy taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jeśli chcemy zrobić to szybko, możemy skorzystać z porównywarki kredytowej. Wpisując odpowiednie parametry możemy otrzymać dość szybko wynik.

 
12 02 21 - 14:07 | | Default